O wydarzeniu
Pracownicy Katedry Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska (WIMiR AGH) zapraszają do zgłaszania zapraszają do zgłaszania swoich dyplomowych prac inżynierskich do udziału w I edycji KLIPER „Konkurs na dypLom Inżynierski z Projektowania w EneRgetyce”.
Zrealizowałeś i obroniłeś swoją Dyplomową Pracę Inżynierską w 2024 roku, której temat dotyczył projektowania rozwiązań dla energetyki. Zgłoś swoją pracę w konkursie KLIPER.
Tematyka prac
Do Konkursu można zgłaszać dyplomowe prace inżynierskie obronione w 2024 roku, które przedstawiają wyniki z tematyki projektowania rozwiązań dla energetyki.
Energetyka konwencjonalna, energetyka odnawialna, elektrownie, elektrociepłownie, maszyny i urządzenia energetyczne, systemy energetyczne, materiały dla energetyki, modelowanie numeryczne CFD, modelowanie procesów termodynamicznych, projektowanie i druk 3D, energetyka wiatrowa, energetyka wodna, energetyka solarna, geotermia, energetyka atomowa, energia odpadowa, magazynowanie energii, paliwa biomasowe, paliwa gazowe, technologie wodorowe, turbiny parowe, turbiny gazowe, pompy ciepła, budownictwo energooszczędne, wentylacja i klimatyzacja, termodynamika, mechanika płynów, aerodynamika, wymiana ciepła, spalanie i inne.
Studia – Inżynieria Zrównoważonych Systemów Energetycznych
Studiowanie i pozyskanie wiedzy w ramach specjalności „Inżynieria zrównoważonych systemów energetycznych”, w dobie dynamicznych zmian klimatycznych oraz intensywnego rozwoju technologii i systemów ochrony klimatu, realizowane jest poprzez przekazanie specjalistycznej wiedzy na temat projektowania, rozwoju, wdrożenia i oceny rozwiązań stosowanych w zrównoważonej energetyce. Program studiów, odpowiednio dobrany do treści specjalności, bazuje na wiedzy z zakresu energetyki konwencjonalnej ukierunkowanej w pojęciu nowych, zrównoważonych, nisko a nawet zeroemisyjnych technologii energetycznych. Energetyki, popartej przykładami i rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi łączyć klasyczne rozwiązania z nowymi rodzajami paliw, typami odnawialnych źródeł energii czy technologii wodorowych. Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska współpracuje od lat z wiodącymi w kraju jak i zagranicą ośrodkami naukowymi oraz branżowymi przedsiębiorstwami. Rozszerzenie wiedzy teoretycznej o wiedzę praktyczną, poznanie już wdrożonych w skali pilotowej instalacji, jak także możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych przedstawicieli nauki i przemysłu w zakresie IZSE, wzmacnia i poszerza oferowane treści programowe.
Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY do wyboru i studiowania w ramach specjalności
Inżynieria Zrównoważonych Systemów Energetycznych.